11 כלים שיעזרו לכם לעשות עבודת סושיאל מעולה

אם בעבר פעילות במדיה חברתית (סושיאל מדיה) הייתה בגדר המלצה או קוריוז עבור עסקים קטנים ובינוניים, היום פעילות סושיאל היא לחלוטין חובה והכרחית כדי לייצר נוכחות דיגיטלית איכותית ויעילה ולהגיע לקהלי היעד שלכם. באופן דומה, "סתם" להעלות פוסטים מגניבים או לשתף תוכן מעולה שיצרתם בחשבונות המדיה החברתית שלכם, זה כבר לגמרי לא מספיק ואתם צריכים להיעזר בכלים מקצועיים וייעודיים, כאלו שיעזרו לכם ליצור וליישם עבודת סושיאל מעולה.

כאן לא נמליץ לכם באילו פלטפורמות סושיאל לפעול ואיך לנהל את החשבונות שלכם בהן, אלא נתמקד בכלים, הנקראים לעיתים גם אפליקציות או תוכנות, המיועדים לייעל, לשכלל ולדייק פעילות סושיאל של עסקים במרחב הדיגיטלי ולהעלות את המשחק החברתי שלכם לרמה הבאה.

כדי לתת לכם המלצות פרקטיות ותמונת מצב של כלים שיעזרו לכם ליצור פעילות סושיאל מעולה, חילקנו את התוכן לנושאים כלליים וסוגים של כלים טכנולוגיים.

תזמון פוסטים

בעולם המורכב והדינמי של המדיה החברתית  היום יש משמעות גדולה למתי אתם מפרסמים פוסטים ותכנים. הכלים הבאים מאפשרים לייעל את התהליך הזה בצורה איכותית ונוחה לשימוש ולתזמן מתי הפוסטים שלכם – שהכנתם מראש כמובן – יעלו אונליין.

Buffer

אחד השמות המוכרים בתעשיית הכלים לסושיאל ותזמון פוסטים בפרט הוא Buffer, השירות שהתחיל בתזמון פוסטים לטוויטר תומך כעת  בכל הפלטפורמות המובילות. בעזרת הכלי של Buffer אפשר לתזמן העלאה של כל סוגי הפוסטים בכל הפלטפורמות הגדולות, אפשר לבחור מתי ליישם אוטומציות קבועות על פוסטים וגם לקבל דאטה על פוסטים קודמים. בנוסף, Buffer מציע עוד יכולות ואפשרויות לייעול יצירת התוכן שלכם לסושיאל, אך תזמון פוסטים הוא בהחלט העיקר. התמחור של Buffer מציע מסלול חינמי בסיסי ומצומצם או עלות של 5$ לחודש לכל ערוץ סושיאל.

Later

כלי ניהול סושיאל המתרכז בעיקר באינסטגרם. החוזקה המרכזית של Later היא ביישום של לו"ז תוכן ויזואלי שהממשק מציע, המאפשר פשוט לגרור תמונות ותכנים ויזואליים ולתזמן העלאה שלהם בלוח השנה של Later. לצד תזמון פוסטים בממשק ויזואלי נוח לשימוש, הכלי מציע עוד אפשרויות יעילות ושימושיות לניהול פעילות באינסטגרם ופלטפורמות קשורות אחרות. התמחור של Later מתחיל בחשבון חינמי אישי ובסיסי ועולה ככל שמורכבות ויכולות השירות עולים, החל ב-15$ ועד ל-40$ וגם אפשרויות מותאמות אישית לחשבונות אנטרפרייז גדולים.

עיצוב + ויז'ואל

אפליקציות המותאמות לדסקטופ ולמובייל ומאפשרות ליצור ולערוך תמונות ופריטי ויז'ואל מרשימים ומושקעים לפוסטים שלכם בסושיאל. שני כלים מומלצים ופופולאריים מאוד הם כדלקמן:

Canva

אחד מכלי עריכת התמונות לפעילויות מדיה חברתית בשוק הישראלי הוא ללא ספק Canva, כלי איכותי, ידידותי למשתמש וכזה שממש מאפשר לעסקים דיגיטליים פלטפורמה מלאה להפקת אלמנטים ויזואליים לעסק שלהם, לא רק לסושיאל – ואפילו יש תמיכה בעברית. Canva היא תוכנה קלה לשימוש ויחסית רבת עוצמה לעיצוב גרפי ועריכת תמונות ותכנים ויזואליים שונים, כולל המון תבניות, אפשרויות עיצוב, הוספת אלמנטים או הסרתם מתמונות וכן הלאה. הכלי של Canva מגיע בחשבון חינמי בסיסי אך די איכותי או חשבון PRO המתחיל בעלות חודשית של 13$ לחודש לעד 5 משתמשים.

Cerillo

כלי עריכת התמונות של Crello מאפשר למשתמשים ליצור גרפיקות ותמונות גם בלי כל ניסיון בעיצוב גרפי, עם שורת אפשרויות יעילות ונוחות לשימוש. במערכת של Crello יש פילטרים ותבניות מוכנים מראש עבור כל פלטפורמת סושיאל כדי ליצור קמפיינים מושקעים ומושלמים, כולל למשל יכולות כמו עריכת תמונות, עיצוב אובייקטים, אנימציות פשוטות, קבצי אודיו – ממשק יצירתי, חזק וקל יחסית לשימוש. Crello מציעה חשבון חינמי בסיסי והתחלתי או חשבון פרו מלא בעלות של 8$ לחודש.